BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Rajoni

Parandalohet tragjedia në Greqi! Planifikuan sulm ndaj një restoranti hebre, e pësojnë keq dy terroristët pakistanez: Për çdo vrasje do ‘shpërbleheshim’ me…

Parandalohet tragjedia në Greqi! Planifikuan sulm ndaj një restoranti

Një masakër e mundshme është parandaluar në Athinë. Autoritetet greke kanë mundur të shkatërrojnë një rrjet terroristësh që po përgatisdnin sulme ndaj objekteve hebreje.

Sipas mediave greke, në pranga janë vendosur dy pakistanezë që ishin pjesë e një rrjeti më të gjerë.

Ky grup po planifikonte sulme të ngjashme edhe në Qipro. Mediat qipriote kanë raportuar se në tetor të vitit 2021, policia arrestoi një pakistanez pasi kishte dyshime se ai po planifikonte të ekzekutonte biznesmenë izraelitë në Qipro. I arrestuari dyshohet se punonte me njërin nga të arrestuarit në Greqi.

Dy të rinjtë e arrestuar 27 dhe 29 vjeç kishin si synim një restorant hebre në Athinë që funksiononte edhe si sinagogë. Deri më tani ajo që është vërtetuar edhe nga ekzaminimi dhe analiza e telefonave celularë të dy pakistanezëve është se ata vazhdonin të flisnin vazhdimisht për vrasje.

Ata iu referoheshin personave specifik me origjinë hebreje. Ky element i çon analistët në përfundimin se plani  ka qenë fillimisht sulmi ndaj restorantit në Psirri dhe më pas sulmi ndaj personave të caktuar. Sipas autoriteteve, për çdo person të vrarë ato do të merrnin 15 mijë euro.