BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x

Rajoni

Përçarja e Partisë Aleanca për Shqiptarët në RMV, analisti i njohur zbardh detajet: Kryetari i ASH nuk ka arritur të...

Përçarja e Partisë Aleanca për Shqiptarët në

“Përçarja e Partisë Aleanca për Shqiptarët është një fatkeqësi”, kështu është shprehur analisti Blerim Hyseni.

Në një intervistë televizive, analisti Blerim Hyseni u shpreh se përçarja në partinë Aleanca për Shqiptarët, vjen edhe si shkak i relacioneve brenda partisë.

Sipas tij ka kohë që flitet për përçarje për shkak të qëndrimeve të ndryshme.

“Arben Taravari nuk ka arritur të respektojë qëndrimin e partisë. Ftesës së zotit Sela për të marrë pjesë në Kuvend nuk i është përgjigjur pozitivisht. Sela siç e ka deklaruar ndjehet i tradhtuar pasi ka qenë zemërgjerë kur janë zhvilluar negociatat”, ka thënë ai.

Sa i përket qëndrimit të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti i cili mbështet Taravarin, Hyseni shtoi se Kurti nuk ka potencial të tillë të arrijë të përçajë një subjekt politik.

“Unë nuk mendoj që zoti Kurti të arrijë të përçajë një parti në Maqedoninë e Veriut. Mendoj që nuk ka luajtur një rol të theksueshëm, por më tepër ka të bëjë me relacionet brena partisë”, ka thënë ai.

Sa i përket zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut ai shtoi se BDI do të jetë vetme në këto zgjedhje.