BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x
BREAKING NEWS

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze, nga pakti i Martinajt me Ben Ndokën dhe Shullazin për të vrarë Durim Bamin, te planet e të “ fortit” të Niklës me Dukajt për eliminimin e bosit të lojërave të fatit dhe ish-depu...

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze,
x
BREAKING NEWS

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të godasin të tjerë zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit, politikanë dhe gazetarë,  SPAK sekuestron telefonin e një zyrtari të lartë, ja skandali ku është përfshirë

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të
x
BREAKING NEWS

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit, KGB dhe UDB, ja si po shantazhohen e kërcënohen me dosjet e “zeza” personazhet “VIP”, Lulzim Basha zbardh kulisat më të fundit

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të
x
BREAKING NEWS

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha kundër drejtësisë dhe shqiptarëve, te arsyet pse ka vendosur të hyjë në politikë, vizionet që ka për të ardhmen e Shqipërisë dhe planet e tij për të promovuar zhvillimin ekonomik t...

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha
x
BREAKING NEWS

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe kryediplomati britanik kërkon ofertë si ajo e Shëngjinit për emigrantët e paligjshëm që shkojnë në Britani, ja detajet e vizitës

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe
x
BREAKING NEWS

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll Agaçit në SPAK, 17 vendimet që rëndojnë pozitat e Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, dëshmitë e tyre kundër Erion Veliajt, mazhoranca në kaos

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll
x

Rajoni

Protestat kundër pedagogut të Fakultetit të Mjekësisë, studentët zbulojnë hapat e mëtejshëm

Protestat kundër pedagogut të Fakultetit të Mjekësisë,

Vijon protesta e studenteve të Fakultetit të Mjekësisë kundër pedagogut të Fakultetit të Mjekësisë. Një prej protestuesve, Blenda Asllani e ftuar në një intervistë televizive, deklaroi se protesta e tyre do të vijojë, pasi Këshilli i Etikës nuk ka marrë ende vendim për përjashtimin e pedagogut të denoncuar për ngacmim seksual nga 27 studente.

“Po mbahet mbledhja e Këshillit të Etikës. Meqë vendimi nuk po merret, ne kemi vendosur të përdorim këto forma të protestës. Pas meje janë dhe forcat e shtuara të rendit.

Për të dytën herë pedagogu ka dalë para mediave dhe ka folur.

Mbledhja ka përfunduar pa asnjë vendim dhe kjo ka ngjallur revoltë për të kërkuar vendim të drejtë. Besojmë se kërkesat tona janë të bazuara për të kërkuar hapësira të sigurta për vajzat dhe gratë në universitetin e Prishtinës.

Këto hapësira na cenohen për aq kohë sa Këshilli i Etikës nuk e përjashton profesorin e denoncuar 27 herë për ngacmim seksual”, u shpreh Hasani.

Kjo e fundit akuzoi Këshillin e Etikës si jo të drejtë dhe jo funksional.

“Këshilli i Etikës ka histori me trajtim joserioz të rastit. Nuk është rasti i parë që nuk e  trajton me joserioz.

Janë jo profesional dhe jo funksional. Duhet që rasti të bëhet shumë mediatik që të marrin një vendim”, tha ajo.

Më të lexuarat