BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Rajoni

Rezoluta për gjenocidin në Srebenicë “tmerron” Beogradin, Vuçiç humb durimin me gazetarët, ja pyetja që acaroi presidentin serb

Rezoluta për gjenocidin në Srebenicë “tmerron”

Gjatë një turneu në panairin ekonomik në Mostar, presidenti serb Aleksandër Vuçiç qortoi ashpër një gazetare, e cila duke bërë pyetje në lidhje me propozimin për një rezolutë për Srebrenicën, deklaroi se Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Hagë gjeti se Serbia ishte fajtore për mosparandalimin e gjenocidin, transmeton “Nova.rs”. “Nuk është e vërtetë, mos e shpif. Është vërtetuar se Serbia nuk është në asnjë mënyrë përgjegjëse për gjenocidin, vetëm për ta mbajtur parasysh. “Mos mashtroni siç i mashtroni njerëzit në Sarajevë se unë mbaja një pushkë snajper dhe qëllova dikë”, i tha Vuçiç. Pas përpjekjes së gazetares për t'iu përgjigjur deklaratës së tij, Vuçiç i ka bërtitur asaj që të mos e ndërpresë atë. “Problemi është se ju vazhdimisht shpikni, se ju në Sarajevë nuk mund t'i përmbaheni fakteve, duhet të shpikni diçka”, vazhdoi presidenti i Serbisë. Ai shtoi se në të ardhmen nuk do të përmendet asnjë shtet tjetër kur Serbia të dorëzojë propozime për rezoluta, për shembull për Jasenovacin, Kragujevcin, Kralevën, Jajincin e të tjera. Presidenti i Republikës Srpska Milorad Dodik tha se më shumë serbë u vranë në Sarajevë gjatë rrethimit sesa u vranë në Srebrenicë. “Një krim i tmerrshëm është kryer sigurisht në Srebrenicë. Nuk ishte problem që dikush të vinte për të treguar devotshmëri dhe keqardhje. Të gjithë ishin përgjegjës për të. Unë vetëm ju kërkoj që të mos shpikni dhe spekuloni për gjykime që nuk janë ashtu siç i paraqisni ju”, tha Vuçiç. Kujtojmë se residenti serb ka lajmëruar se do të udhëtojë së shpejti për në Nju Jork, ku do të përpiqet të parandalojë miratimin e rezolutës së Kombeve të Bashkuara për gjenocidin në Srebrenicë.