BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Rajoni

"Serbia, armatim 700 mln euro", eksperti bën paralajmërimin e fortë për Kosovën: Vuçiç po përgatitet që të ndërhyjë në...

"Serbia, armatim 700 mln euro", eksperti bën paralajmërimin

Eksperti i marrëdhënieve ndërkombëtare, Kreshnik Osmani ka deklaruar në një emision televiziv, se Serbia po vijon të armatoset duke arritur deri në 700 milionë euro armatime të blera.

Sipas Osmanit, kjo është pjesë strategjike e Beogradit për të pritur momentin e duhur që të gjejnë arsye për të sulmuar në Kosovë.

Osmani vuri në dukje se Aleksandër Vuçic po kërkon ta çojë Serbinë dhe rajonin e Ballkanit në një destabilitet të plotë.

“Serbia është armatosur me një paketë prej 700 milionë eurosh. Ato janë pjesë e armatimeve strategjike sepse Serbia është duke u përgatitur që të presë momentin e duhur gjeopolitik dhe nëse Perëndimi dhe vendet e rajonit do të shkaktojnë një vakum gjeopolitik në Ballkan dhe nëse Putini fiton betejën e tij Ukrainën, sigurisht që Aleksandër Vuçiç po pret momentin e volitshëm gjeopolitik për të ndërhyrë.

Vuçic po përpiqet që të tregojë forcën e tij, të tregojë dhëmbët e tij edhe nëpërmjet armatimit sepse në 10 vitet e fundit ai ka trefishuar buxhetin për ushtrinë.

Po tregon dhëmbët në të gjitha format dhe po përgatit Serbinë dhe rajonin për një destabilitet që mbetet karta e tij e fortë me Perëndimin, i cili do ta shkëputë Serbinë nga prehri i Moskës”, u shpreh Osmani.

Më të lexuarat