BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Rajoni

Serbia nuk e harron “tradhtinë” e Greqisë, Aleksandër Vuçiç sulmon ashpër Dora Bakoyannis

Serbia nuk e harron “tradhtinë” e Greqisë, Aleksandër

Serbia duket se nuk e “ka përtypur” ende votimin në Strasburg, lidhur me anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës, duke mbajtur “inate” specifikisht me Serbinë. “Ne do të ndjekim votat dhe do të bëjmë një deklaratë në përputhje me rrethanat. A jam i kënaqur me sjelljen e zonjës Bakoyannis, e kam thënë shumë kohë më parë që nuk jam. Mendoj se është turp ajo që ajo bëri”, tha presidenti serb Aleksandër Vuçiç i pyetur nga “Novosti” nëse Greqia tani është shtet mik apo partner i Serbisë pas raportit të Dora Bakoyannis për pranimin e Prishtinës në Këshillin e Evropës. “Tani do të shtoj një detaj tjetër. Më 21 shkurt, ne duhej të shiheshim fillimisht, kështu që ata hoqën dorë nga kjo. Epo, duhej të kishim një konferencë, duhej të flisnim me video link, kështu që ata thanë se nuk ishte e mundur për shkak të gjendjes së saj shëndetësore. Më vjen keq për gjithçka, por edhe ai detyrim bazë për të biseduar me Beogradin nuk u përmbush. Por mirë, harrojeni brenda natës se parimi bazë ishte Bashkimi i Komunave Serbe. Pra, kjo nuk është asgjë e re”, tha Vuçiç. Ish-kryediplomatja greke, Dora Bakoyannis, që hartoi raportin për Kosovën  ka shprehur entuziazmin e saj për votimin, por tha se Kosova edhe nëse hyn në Këshill të Europës do të ketë një rrugë të gjatë, duke përmendur zotimet që i ka marrë që nga momenti i parë. Ajo thotë se në këtë rast do të jetë në lupën e tyre. Po ashtu, Bakoyannis tha se do të donte që nga deputetët serbë të kishte reagime më të qeta. “Unë i kuptoj reagimet emocionale të serbëve. Do të doja që të ishin pak më të qeta, por mendoj që në proces të gjithë do ta kuptojnë që dialogu duhet të vihet në vend.  Nuk ka zgjidhje pa dialog. Konfliktet e ngrira nuk janë të ngrira, ato gjithmonë rihapen”, tha ajo.