BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Rajoni

“Situata në Kosovë, shumë shqetësuese”/ Përfaqësuesi rus në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit i del në mbrojtje Serbisë dhe shpërthen në akuza të rënda ndaj Perëndimit: Në vend ta gjykojë, po u heq vizat

“Situata në Kosovë, shumë shqetësuese”/

Përfaqësuesi i Rusisë në OKB, Vasily Nebenzya, në mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurimit, tha se  kryeministri Albin Kurti po cenon stabilitetin në rajon. 

“Albin Kurti dëshiron t’i rivizatojë kufijtë dhe kjo rrezikon stabilitetin e rajonit dhe vendeve fqinje. Përfaqësues të tij në parlamentin e Maqedonisë japin deklarata të tilla. Në vend të gjykimit të tyre, Perëndimi po iu jep koncensione duke u heq vizat në udhëtim në Shengen dhe në pranimin në Këshillin e Europës”, tha përfaqësuesi rus.

“Këshilli i Europës ende ka rastin që të shpallë një rezultat të turpshëm të Këshillit të Ministrave në maj dhe shpresojmë ta shfrytëzojmë këtë mundësi. Albin Kurti haptazi anashkalon normat ligjore, duke demonstruar pamundësinë që të bëjë diçka të tillë. Kjo nuk është hera e parë. Nëse veprimet e shqiptarëve të Kosovës nëse nuk respektojnë ligjin ndërkombëtar, konfliktet në Ballkan mund të shkojnë në një konflikt të hapur. Po krijon kushtet për një situatë të tillë nga shumë vende dhe kërkohen të mbahen parime përgjegjëse”, shtoi ai.

Më të lexuarat