BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Rajoni

Tensione para gjykatës dhe ofendime nga më të rëndat, shtyhet gjyqi i Milorad Dodik, lideri serb i BiH ka vetëm 3 ditë kohë për t’i shpëtuar burgut

Tensione para gjykatës dhe ofendime nga më të rëndat,

Seanca e parë në gjyqin e liderit serb të Bosnjës Milorad Dodik në Sarajevë të mërkurën përfundoi pas vetëm gjysmë ore për arsye procedurale, dhe ai përsëri pretendoi se ishte akuzuar për arsye politike.Në fillim të gjykimit, Dodik dhe ekipi i tij mbrojtës morën një vendim nga Gjykata e Bosnjë-Hercegovinës që refuzonte kërkesën e tyre për ta zhvendosur gjykimin në gjykatën lokale në Banja Luka, dhe tani ata kanë mundësinë të apelojnë kundër këtij vendimi brenda tre ditësh."Ne do të apelojmë të hënën,” u tha Dodik gazetarëve pasi doli nga salla e gjyqit, duke njoftuar një shtyrje të re të fillimit zyrtar të gjyqit. "Ky është kryesisht një proces politik i shkaktuar nga fakti se një i huaj inekzistent vendos vendime dhe miraton ligje," tha Dodik, duke përsëritur pretendimet e tij të mëparshme se ai po gjykohej ilegalisht sepse, sipas tij, Christian Schmidt nuk ishte një i zgjedhur ligjërisht, kështu që nuk ka mundur as të bëjë ndryshime në ligjin penal, në bazë të të cilit është ngritur aktakuza. “Hiqni qafe Schmidt-in dhe ambasadorin amerikan Michael Murphy”, tha Dodik. Lideri serb i BiH tha se nëse dënohet dhe hiqet nga posti i presidentit të njësisë, ai do të krijojë menjëherë një "shoqatë për pavarësinë e RS". “Kur të respektohet Kushtetuta e Bosnjë-Hercegovinës, ne do ta respektojmë atë”, tha Dodik.  Nëse shpallet fajtor, ai do të përballet me një dënim nga gjashtë muaj deri në pesë vjet burg dhe dënimi do të nënkuptonte ndalim automatik të mbajtjes së posteve politike, për të cilët paga vjen nga buxheti. Gjyqi do të drejtohet nga gjyqtari me përvojë Mirsad Strika, i cili dënoi ish-ministren e mbrojtjes Selma Cikotiç me burg.

Më të lexuarat