BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Rajoni

Tensionet me Kosovën/ Eksperti bën deklaratën e fortë: Në Serbi kanë frikë për vrasjen e Vuçiç

Tensionet me Kosovën/ Eksperti bën deklaratën e fortë:

Eksperti Drizan Shala është shprehur se në Serbi kanë frikë për vrasjen e presidentit serb Aleksandër Vuçiç.

Në një intervistë për Euronews Albania, Shala theksoi se vihet re një ftohje marrëdhëniesh në politikën serbe, ndërsa shtoi se ka aludime se Aleksandër Vulin do të krijojë një parti të re.


“Frika është se Aleksandër Vulin është i lidhur me një klan mafioz që nëse Aleksandër Vuçiç do të bëjë ndonjë hap për njohjen e Kosovës, Vulin tenton që nëpërmjet kësaj fushate të gjejnë një eskevim të mundshëm në rast se Bashkësia ndërkombëtare do u bëj presion të vazhdueshëm sa i përket njohjes së Kosovës. Ai më pas pretendon të dalë dhe të kërkojë referendum përsa i përket njohjes apo jo të Kosovës. Ka qarkulluar një opinion se Vulin do të krijojë një parti politike në Serbi. Ai kërkon që me çdo kush të mbahet në politikë.”- tha ai.