BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Rajoni

U shkarkua nga detyra e kryetarit të Preshevës, Shqiprim Arifi akuza ndaj Vuçiç: Prej kohësh, ai po kërcënon...

U shkarkua nga detyra e kryetarit të Preshevës, Shqiprim Arifi akuza

Shqiprim Arifi, kryetari i shkarkuar i komunës së Preshevës, e cilëson të dhunshëm shkarkimin e tij nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Në një intervistë televizive, Arifi u shpreh se nuk ka pasur asnjë procedurë ligjore apo njoftim zyrtar në lidhje me shkarkimin e tij. Arifi nënvizoi se prej disa kohësh, Vuçiç ka kërcënuar shqiptarët e Luginës së Preshevës.

Sipas Arifit, fakti që njerëz të afërt të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti janë emëruar me mandat teknik në komunë, tregon se ai dhe Vuçiç po bashkëpunojnë hapur.

“Është një shkarkim i dhunshëm, pa procedura ligjore, nuk ka pasur asnjë njoftim zyrtar. Ka qenë në mesnatën e pardjeshme, Serbia, Vuçici ka vendosur shkarkimin e kryetarit të komunës. Sipas asaj që mendoj, dhe qytetarët kanë kuptuar, radhitet në këtë javë, sepse këtë jave kemi pasur presidentin Vuçiç që ka kërcënuar shqiptarët e Luginës së Preshevës. Për gjoba nga gjykata për vendosjen e flamurit shqiptar në komunën tonë. Pastaj, brenda 24 orëve, unë shkarkohem. Është hakmarrje e një autokrati si Vuçiç, një antishqiptar, për të na mbyllur gojën për të drejtat tona. Në politikë nuk ndodh asgjë rastësisht. Gërshetohet publikisht, bashkëpunimi i Kurtit me Vuçiçin. Kjo është gërshetuar dhe del haptazi. Janë të gjithë njerëz të afërt të Kurtit, të Vetëvendosjes, por edhe të Serbisë, të Vuçiçit. Kësaj here, bashkëpunimi del haptazi”, theksoi ai.