BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Rajoni

Çudirat nuk kanë fund! “Dua mbesën për djalin ose do iu vras”/ Vrasja për martesën e premtuar në këmbim të ..., zbardhet dinamika e ekzekutimit makabër që terrorizoi fshatin (VIDEO)

Çudirat nuk kanë fund! “Dua mbesën për djalin ose do

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Greqi. Një 37- vjeçar ka shkaktuar tensione të ashpra në fshatin Drosero Xanthi, ku ka vrarë një 46- vjeçar në një përleshje mes tyre. Autori pas vrasjes së kryefamiljarit ka tentuar të rrëmbejë mbesën e tij pasi kërkonte ta martonte me djalin e tij 17 vjeçar.

Banorët e zonës kanë dhënë dëshmitë e tyre duke thënë se 4 muaj para ngjarjes së rëndë e kishte kërcënuar se do të kryente vrasjen.  

“Dua mbesën tënde për djalin tim ose do ta ekzekutoj. Unë do të marr plumbat dhe do ju vra”, mësohet të ketë thënë autori i vrasjes.  Familjarët e viktimës, sipas mediave vendase, kërcënojnë se do të kryejnë vetëgjyqësi nëse nuk vendoset drejtësia për vrasjen e të dashurit të tyre. Dyshohet se shkak për këtë vrasje është bërë një marrëveshje për ta ‘martuar’ mbesën me djalin 17-vjeçar të autorit të krimit. Thuhet se paraprakisht autori i kishte dhënë viktimës 6 mijë euro për këtë ‘pakt’.

Situata në fshat është e tensionuar. Të hënën është djegur një shtëpi si dhe dy kasolle të tjera, ndërsa të martën persona të panjohur i kanë vënë flakën një barake tjetër dhe një shtëpie dykatëshe që është dëmtuar nga zjarri. 

Po ashtu i është vënë flaka 2 makinave luksoze të 37-vjeçarit të arrestuar. Autoritetet po qëndrojnë në gatishmëri.