BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Rajoni

Votuan kundër Kosovës në Këshillin e Evropës, kaplon heshtja në Mal të Zi

Votuan kundër Kosovës në Këshillin e Evropës, kaplon

Qeveria nën udhëheqjen e partisë “Evropa tani”, kryeministri Milojko Spajiç, por edhe ministri i Jashtëm në Qeverinë e Malit të Zi, Filip Ivanoviç, nuk kanë dalë ende në një deklaratë për vendimin e deputetes Maja Vukiçeviç nga Partia Popullore Demokratike për të votuar kundër anëtarësimit të Kosovës në Këshill të Evropës në mbledhjen e Komitetit për Çështje Politike të Këshillit të Evropës shkruajnë mediat në Mal të Zi. Media “Pobjeda”, ka kërkuar nga anëtari i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Vasilij Çarapiç nga partia në pushtet “PES”, si dhe nga kryeministri Spajiç dhe ministri i Punëve të Jashtme malazeze, Ivanoviç, të komentojnë kundërshtimin e përfaqësuesisë malazez për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës.

Por, deri në publikimin e këtij shkrimi të Pobjedës nuk ka pasur asnjë përgjigje nga asnjëri prej tyre. Opozita në Mal të Zi ka kritikuar vendimin e deputetes që vjen nga partia pro-serbe, duke thënë se se kjo kërcënon drejtpërdrejt orientimin evropian të Malit të Zi.

Me 31 vota pro, 4 kundër dhe një abstenim Kosova është më afër këtij institucioni të rëndësishëm evropian, por janë edhe dy procese tjera që pritet të ndodhin gjatë muajit prill dhe maj në Asamblenë Parlamentare dhe në Këshillin e Ministrave.

Më të lexuarat