BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Rajoni

Vuçiç “i dëshpëruar” para zgjedhjeve lokale, lëvizja e presidentit serb nxit reagime të ashpra, ja pse partia e tij pritet ta humbasë Beogradin

Vuçiç “i dëshpëruar” para zgjedhjeve lokale,

Beogradi është në pritje të zgjedhjeve lokale, ndaj të martën, në sallën “Ranko ?eravica” është mbajtur mbledhja parazgjedhore e listës “Aleksandër Vuçiç – Beogradi nesër”. SNS-ja e Beogradit është padyshim aq e dobët sa Vuçiç nuk sheh një mënyrë për të fituar nëse emri i tij nuk është në listë, kështu që si zakonisht, ishte sërish në qendër të vëmendjes. Ai mbajti fjalimin kryesor gjatë gjithë takimit, dhe pjesa veçanërisht e çuditshme ishte ajo në të cilën ai iu drejtua dy burrave, baballarëve që humbën fëmijët majin e kaluar në Mali Orašje dhe Dubonë kur Uroš Bla?i? vrau gjithsej 9 të rinj, vetëm një ditë pas rastit tragjik në shkollën e Beogradit "Vladislav Ribnikar" ku humbën jetën nëntë fëmijë dhe roja i shkollës. Vetë fakti që ai vendosi t'i përdorte këta persona në fushatë është mjaft i tmerrshëm dhe i pakuptueshëm për këdo, por fjalimi që ai mbajti është edhe më i çuditshëm. Reagimet në rrjetet sociale, përtej boteve të SNS, pritej të ishin indinjuar. “Ata humbën fëmijët e tyre, nuk ka asgjë më të vlefshme që dikush mund të humbasë, dhe donin të ishin me ne sonte për shkak të vendit që nuk duan të humbasin dhe nuk do t'ia japin askujt dhe i falënderoj pafund. për të qenë këtu sonte”, tha Vuçiç, transmeton B92 . Një përdorues i platformës X ka shpërndarë një video të çuditshme në atë platformë, duke thënë se ishte fjalimi më i tmerrshëm nga të gjitha fjalimet, duke shtuar se presidenti i Serbisë duhet të shtrohet në spital. Jo më pak të hidhura ishin edhe komentet e përdoruesve të tjerë. “Ata duhet të dënohen sepse lejuan që fëmijët e tyre të vdekur të mos lihen të qetë as në varr, për hir të zgjedhjeve, ka shkruar një tjetër përdorues.