BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Rajoni

Vuçiç ka gënjyer për incidentin lidhur me flamurin, OKB nxjerr zbuluar presidentin serb, ja çfarë ndodhi realisht në Nju Jork

Vuçiç ka gënjyer për incidentin lidhur me flamurin, OKB

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, para se të shkonte në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ku u votua Rezoluta për Srebrenicën, u prezantua në tabloidet e Beogradit si një superhero që shkon në një rrugë "sfiduese dhe të vështirë". Pas miratimit të rezolutës, ai veshi flamurin serb, dhe shumë tabloide që raportojnë për të shtuan se presidenti e bëri këtë pavarësisht kundërshtimit të presidentit të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së dhe sigurimit, të cilit ai dyshohet se iu kthye ashpër kur ata kërkuan që ai të hiqte flamurin dhe donte t'ia hiqte. OKB-ja konfirmoi se kjo nuk ka ndodhur, duke thënë se seanca ka kaluar në mënyrë paqësore, pa incidente. Sipas tabloidëve, seanca e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara është shënuar edhe me faktin se pas miratimit të rezolutës, presidenti Vuçiç ka veshur flamurin e Serbisë. Portale të shumta që shkruanin për incidentin e supozuar gjatë mbështjelljes së flamurit përshkruanin sekuencën e mëposhtme të ngjarjeve: Në shenjë proteste dhe guximi, Vuçiç u mbështjellë me flamurin e Serbisë pavarësisht kundërshtimit të Presidentit të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së. Sigurimi më pas ka kërkuar që presidenti i Serbisë ta heq flamurin, për të cilën Vuçiç është përgjigjur: “Askush në botë nuk do të ma marrë flamurin tim”. Shpalosja e flamurit shihet në transmetimin e drejtpërdrejtë të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, por në asnjë moment nuk mund të dëgjohet apo të shihet protesta e Presidentit të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së. Po ashtu, në transmetim nuk mund të shihet e as të dëgjohet se sigurimi i është afruar Vuçiçit apo i ka thënë diçka në lidhje me flamurin.