BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Rajoni

Vuçiç së shpejti në Paris, ambasadorja serbe zbulon kur mund të jetë vizita e radhës, ja çfarë pritet nga takimi me Macron

Vuçiç së shpejti në Paris, ambasadorja serbe zbulon kur

Ambasadorja e re e Serbisë në Paris, Ana Hrustanoviç, tha se Franca e konsideron Serbinë mikedhe mbështetet tek Beogradi që të vazhdojë të jetë një shtyllë e stabilitetit në rajon dhe se presidenti francez Emmanuel Macron theksoi se do të dëshironte shumë që të kthehet në Serbi dhe njoftoi se së shpejti pret që presidenti serb Aleksandar Vuçiç të jetë në Paris. Hrustanoviç, letrat kredenciale të të cilit Macron i mori disa ditë më parë në Pallatin Elysée, tha në një intervistë për Novosti-n e sotëm se gjëja e parë që bëri Macron ishte të përshëndeti Presidentin Vuçiç dhe të përmendte se "ai është një mik i madh i Francës dhe se ai e pret së shpejti në Paris”. “Ai Macron tha se vizita e tij në Serbi ka mbetur e veçantë në kujtesën e tij”,theksoi ajo, duke theksuar se presidenti francez është i vetëdijshëm për “marrëdhëniet tona që kanë qenë të ngushta gjatë historisë” dhe se është shumë e ndikuar nga dhe marrëdhënia e ngushtë miqësore midis dy presidentëve. Siç ka paralajmëruar presidenti Vuçiç, vizita e tij në Paris pritet shumë shpejt dhe presidenti Macron, me rastin e marrjes së letrave kredenciale, theksoi se do të dëshironte shumë të kthehej në Serbi. Ajo deklaroi se jetojmë në një moment gjeopolitik shumë kompleks, por se afërsia e dy popujve ndihet vërtet. “Përveç marrëdhënieve dypalëshe, të cilat janë shumë të mira, tema jonë qendrore është gjithmonë e ardhmja evropiane e Serbisë dhe, natyrisht, e Kosovës, për shkak të gjithë kompleksitetit të kësaj çështjeje më të rëndësishme për ne”, theksoi Hrustanoviç. Ajo shtoi se "përpjekjet e përditshme për të kuptuar njëri-tjetrin sa më shumë që të jetë e mundur për çështjen e KiM janë të rëndësishme".

Më të lexuarat