BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Rajoni

Ziadin Sela bën lëvizjen e papritur, i bashkohet Frontit Europian të Ali Ahmetit

Ziadin Sela bën lëvizjen e papritur, i bashkohet Frontit Europian

Ziadin Sela kreu i Aleancës për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut i është bashkuar Frontit Europian të Ali Ahmetit. Sela ka pranuar ofertën e liderit të BDI për të qenë në koalicion parazgjedhor për zgjedhjet e përgjithshme në muajin maj.

Pjesë e aleancës “Fronti Europian” të Ali Ahmetit janë bërë edhe subjekte te tjera politike të komuniteteve më të vogla në Maqedoninë e Veriut.

“Aleanca për Shqiptarët” që drejtohet nga Ziadin Sela ka vendosur zyrtarisht t’i bashkohet koalicionit zgjedhor të udhëhequr nga Bashkimi Demokratik për Integrim.

Anëtarët e Kuvendit Qendror të ASh-së vendosën më 115 vota pro dhe 1 kundër ta pranojnë propozimin e Ali Ahmeti për të dalë së bashku në zgjedhjet presidenciale të 24 prillit dhe ato parlamentare të 8 majit.

“Kuvendi Qendror i tha po ofertës për t’u bërë pjesë e ‘Frontit Evropian’, në mënyrë që sa më shpejtë dhe të sigurt, Maqedoninë ta bëjë pjesë të BE-së”, deklaroi Sela pas vendimit.

Edhe pse nuk dihen ende detajet rreth marrëveshjes, raportohet se partia e Ziadin Selës do të ketë pesë kandidatë për deputetë.

Koalicioni i “Fronti Evropian”, i drejtuar nga Bashkimi Demokratik për Integrim, është i përbërë nga Partia Demokratike Shqiptare, Lëvizja “Populli”, Partia Demokratike Evropiane, si dhe një parti dhe një lëvizje turke dhe një parti të komunitetit rom. Kjo është hera e parë që një parti shqiptare arrin të bashkojë subjekte politike të komuniteteve të tjera më të vogla në Maqedoninë e Veriut.