Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mishi i derrit, burimi i sëmundjeve të frikshme! Ja të pathënat që do iu bëjnë të mos e hani kurrë!

Mishi i derrit, burimi i sëmundjeve të frikshme! Ja të pathënat që do iu bëjnë të mos e hani kurrë!

Postuar: 19/11/2016 - 21:57

Mishi i derrit është një nga ushqimet që konsumohet gjerësisht…Në bazë të teknologjisë dhe eksperimenteve të fundit Mjeku Dr. M. Nezar Dakir në një hulumtim të tijin thotë: “Derri ha gjithçka, ai është një fshirës i oborreve dhe fushave, ai ha plehrat, mbeturinat dhe papastërtitë me shumë oreks, njëkohësisht kafshon me dhëmbët e tij, sepse ha minjtë dhe gjallesa të tjera po ashtu”.
 
Derri ka natyrë të egër, ndërsa jeta seksuale e tij nuk ka kurrfarë rendi.
 
Trupi i tij përmban 450 sëmundje prej të cilave 28 ngjitëse, disa prej të cilave janë: dizenteria – sëmundje e lukthit ku jashtëqitja përzihet me gjak, botulizmi – një lloj helmimi, krimbat ascaris, që paraqitet në zorrë e ndonjëherë është edhe vdekjeprurëse, sëmurë mëlçinë, zgjaton qelizat individuale bakterore etj. Mishi i derrit është nga mishrat që përmbajnë më së shumti kolesterinë dhe kjo i shkakton sëmundjet përkatëse.
 
Mishi&dhjami i tij shkakton kancerin e zorrës së trashë, rektumin, prostatën, kancerin në gji. Shkakton obezitetin dhe sëmundjet që vijnë së bashku me të. Ai shkakton zgjeben, alergjinë dhe ulcerat e stomakut. Këto janë vetem disa nga dëmet e ngrënies së mishit të derrit!
 
mish-hormone

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/02/2019 - 20:24

Ushqimi pikant është i preferuar për shumë persona
 

Postuar: 14/02/2019 - 20:18

Rukola është një fabrikë me vlera ushqyese fantastike falë pranisë së kripërave minerale duke për

Postuar: 14/02/2019 - 19:56

 Hurmat e arabisë përmbajnë disa lloje sheqernash të cilat nuk kanë nevojë të treten pasi pë

Postuar: 14/02/2019 - 14:12

A e keni përjetuar ndonjëherë ndjesinë sikur zemra do t’ju dalë nga kraharori?

Postuar: 14/02/2019 - 13:46

Aloe Vera është quajtur prej shekujsh ‘bima e mrekullisë.’

Postuar: 14/02/2019 - 10:18

Qarkullimi i gjakut pa pengesa është një nga detyrat më të rëndësishme që ka trupi i njeriut, por

Postuar: 13/02/2019 - 22:54

E njohur për egjiptianët si "bima e pavdekësisë", Aloe Vera është shumë e lehtë të rrit