BREAKING NEWS

Tronditet futbolli, ndërron jetë legjenda Diego Armando Maradona

Tronditet futbolli, ndërron jetë legjenda Diego Armando Maradona
x

Shëndeti

Mishi i derrit, burimi i sëmundjeve të frikshme! Ja të pathënat që do iu bëjnë të mos e hani kurrë!

Mishi i derrit, burimi i sëmundjeve të frikshme! Ja të
Mishi i derrit është një nga ushqimet që konsumohet gjerësisht…Në bazë të teknologjisë dhe eksperimenteve të fundit Mjeku Dr. M. Nezar Dakir në një hulumtim të tijin thotë: “Derri ha gjithçka, ai është një fshirës i oborreve dhe fushave, ai ha plehrat, mbeturinat dhe papastërtitë me shumë oreks, njëkohësisht kafshon me dhëmbët e tij, sepse ha minjtë dhe gjallesa të tjera po ashtu”.
 
Derri ka natyrë të egër, ndërsa jeta seksuale e tij nuk ka kurrfarë rendi.
 
Trupi i tij përmban 450 sëmundje prej të cilave 28 ngjitëse, disa prej të cilave janë: dizenteria – sëmundje e lukthit ku jashtëqitja përzihet me gjak, botulizmi – një lloj helmimi, krimbat ascaris, që paraqitet në zorrë e ndonjëherë është edhe vdekjeprurëse, sëmurë mëlçinë, zgjaton qelizat individuale bakterore etj. Mishi i derrit është nga mishrat që përmbajnë më së shumti kolesterinë dhe kjo i shkakton sëmundjet përkatëse.
 
Mishi&dhjami i tij shkakton kancerin e zorrës së trashë, rektumin, prostatën, kancerin në gji. Shkakton obezitetin dhe sëmundjet që vijnë së bashku me të. Ai shkakton zgjeben, alergjinë dhe ulcerat e stomakut. Këto janë vetem disa nga dëmet e ngrënies së mishit të derrit!
 
mish-hormone

Më të lexuarat