BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Shëndeti

Agjërimi ndihmon organizmin të vetë-pastrohet nga toksinat, por si të mbani në kontroll aciditetin e stomakut! Ja pse shkaktohet

Agjërimi ndihmon organizmin të vetë-pastrohet nga toksinat, por

Agjërimi besohet të ndihmojë organizmin të vetë-pastrohet nga toksinat. Këto të fundit, janë përgjegjëse për shumë probleme shëndetësore me të cilat përballemi çdo ditë.

Agjërimi nuk është vetëm i nxitur nga feja dhe sot po këshillohet si mënyrë trajtimi për shumë probleme shëndetësore si artriti apo fertiliteti.

Duke lënë fenë mënjanë, nëse secili prej jush dëshiron të zbatojë kufizime në ushqyerje, duhet pikë së pari të konsultohet me një mjek.

Shqetësimi i parë që del në pah gjatë zbatimit të një regjimi të tillë është dhimbja e stomakut që mund të zgjasë për 3 deri në 4 ditë.

Kjo dhimbje ndodh për shkak të aciditetit në stomak që mbetet në nivele të larta për shkak të mungesës së gjatë të ushqimit çdo ditë.

Për këtë arsye, ekspertët thonë se dy janë këshillat më të përshtatshme për njerëzit që agjërojnë dhe kanë probleme me stomakun dhe aciditetin e lartë.

Pini ujë të vakët ose të ngrohtë në të dyja vaktet e lejuara.  Sipas ekspertëve, uji i vakët ose i ngrohtë do të qetësojë stomakun më shumë se uji i ftohtë.

Ky i fundit ka efekt acarues dhe nxit kontraktime të muskujve apo edhe dhimbje të forta.

Uji duhet pirë në sasi të vogla dhe jo me gllënka të mëdha.

Nëse pini shumë ujë, stomaku do të perceptojë bollëk ushqimor dhe do të prodhojë më shumë aciditet për të tretur ushqimin e munguar.

Nëse keni probleme me stomakun dhe vuani nga urthi apo edhe aciditeti i lartë përpiquni të flini me kokën të ngritur lehtë.

Nëse ju flini me trupin drejt, acidet në stomak do ta kenë më të lehtë të ngjiten lart drejt ezofagut dhe e gjithë kjo parehati do ju lërë pa gjumë.

Kur trupi të mësohet me ritmin e agjërimit, stomaku do të sekretojë më pak aciditet dhe trupi do të jetë më i pastër nga bakteret dhe toksinat e dëmshme.