BREAKING NEWS

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me përgjigjen

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me
x
BREAKING NEWS

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të hetohet nga FBI, SPAK të bashkëpunojë me amerikanët

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të
x
BREAKING NEWS

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja çfarë pritet të diskutohet

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja
x
BREAKING NEWS

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të ndodhë me PD-në

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish kryeministrin: Me miellin e amerikanëve s'bëhet shaka

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish
x
BREAKING NEWS

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët strategjikë", deputeti socialist për çështjen "McGonigla": Dezinformim, s'ka hetim për kryeministrin

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët
x
BREAKING NEWS

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton
x
BREAKING NEWS

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin e FBI-së

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin
x

Shëndeti

Ju dhemb gjuri? Me këtë recetë në kushte shtëpie do shpëtoni një herë e mirë

Ju dhemb gjuri? Me këtë recetë në kushte shtëpie do

Disa nga shkaqet e shfaqjes së dhimbjeve të gjurit janë astriti, osteoastriti, artiti reumatoid, artriti septik, bursiti, cistet e gjurit, frakturat etj.

Për të kuruar dhimbjet mund të tek mjekësia alternative e cila mund të rezultojë shumë efikse. Përshembull përdorimi i vajit të kokosit dhe piperit të kuq djegës mund t’ju ndihmojë më shumë nga sa mund ta imagjinoni.
Piperi i kuq shkakton një ndjesi të ngrohtë rreth zonës së gjurit duke reduktuar dhimbjen dhe enjtjen.

Ju duhet 2 lugë piper i kuq dhe 1 lugë vaj ulliri.

Përzieni përbërësit për të përgatitur një pastë homogjene dhe aplikojeni atë në zonën e prekur. Përsëriteni këtë gjë dy herë në ditë për një javë.

Vaji i kokosit ka gjithashtu veti shumë të fuqishme anti-inflamatore dhe në mënyrë efikase trajton dhimbjet e gjurit.

Mjafton të ngrohni për tri minuta vajin e kokosit dhe pastjk ta vendosni në gju duke e masazhuar lehtë me duar. E lini të veprojë disa orë dhe më pas shplajeni. Përsëriteni këtë dy here në ditë.

Më parë duhet të konsultoheni me mjekun për çdo recetë që aplikoni.