BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Shëndeti

Ka efekte të jashtëzakonshme dhe parandalon shumë sëmundje, ja pse duhet ta përfshini këtë erëz në dietën tuaj

Ka efekte të jashtëzakonshme dhe parandalon shumë sëmundje,

Kur bëhet fjalë për rigonin, shumë njerëz mendojnë për një erëz pa të cilin shumë ushqime do të ishin të paimagjinueshme. Megjithatë, për shkak të përbërësve medicinalë dhe vajrave esenciale që disponon, rigoni është jashtëzakonisht efektiv për probleme të shumta shëndetësore.

Hulumtimet kanë treguar se ka dy deri në tre herë efektin antioksidues se bimët e tjera, madje 42 herë më shumë se ai i mollëve, 30 herë i patateve, 12 herë i portokalleve etj. Për shembull, çaji i rigonit rregullon probleme shëndetësore të shkaktuara nga rënia e imunitetit, bronkiti, ftohja, dhimbjet e fytit.

Shija e tij në fakt është e çuditshme (e fortë, e hidhur), ndaj është mirë që çajin ta blini në një farmaci. Nëse dëshironi ta bëni vetë, vendosni një lugë çaji deri në dy gjethe rigon të grimcuar në një tenxhere me ujë të valuar. Lëreni të mbuluar për të paktën pesë minuta. Më pas kullojeni dhe pijeni.

Ka efekte të jashtëzakonshme dhe parandalon shumë sëmundje,

Nëse çaji është i mbuluar në një çajnik më të madh, sa më gjatë të qëndrojë, aq më i shijshëm bëhet. Është e rëndësishme që të mos ftohet plotësisht, sepse atëherë shija e tij nuk është shumë e këndshme.