BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Shëndeti

Kështu do të qetësoni menjëherë dhimbjen e fytit, zbuloni disa ilaçe natyrale

Kështu do të qetësoni menjëherë dhimbjen e fytit,

Në të kaluarën, kur nuk kishte aq shumë opsione në mjekësi, ata gjenin mënyra më natyrale për të trajtuar problemin e tyre. Sot nuk dini çfarë të zgjidhni më parë dhe më shumë është më efektive. Kur keni ftohtë dhe kollë, nuk jeni në gjendje të përqendroheni në asgjë dhe kolla e thatë është veçanërisht irrituese, jo vetëm për ju, por edhe për njerëzit përreth jush. Kolla e mirë është vërtet e bezdisshme që shpesh ju bën të ndiheni më keq seç duhet.

Situata është edhe më e keqe gjatë natës sepse nuk jeni në gjendje të merrni frymë lehtë dhe të flini të qetë. Nëse nuk doni të përdorni antibiotikë, provoni ta lini natyrën të punojë për ju.

Ilaçet kundër gripit, ftohjes, kollës, dhimbjes së fytit janë: sherebela, mjalti, limoni etj, për lehtësim të menjëhershëm.

Sherebela

– Sherebela përmban shumë përbërës bioaktivë, të cilët janë treguar se kanë një efekt të dobishëm në rastet e ftohjes, laringitit dhe faringjitit. Megjithatë, konsumimi i tij gjatë shtatzënisë apo ushqyerjes me gji nuk rekomandohet.

Kerri

-Një ushqim pikant, si p.sh. një pjatë me kerri të nxehtë, mund të ndihmojë në lehtësimin e hundës së mbytur ose dhimbjes së veshit. Kjo bën që hunda dhe sytë të vrapojnë, duke nxjerrë mukozën.

Hudhra

– Hudhra gjithashtu ndihmon në eliminimin e mukusit, ndërsa është gjithashtu një ushqim i njohur antiviral, antibakterial dhe antioksidant.