BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x
BREAKING NEWS

SHBA dhe SPAK mesazh kërcënues politikës shqiptare për “ditët e zeza” që po trokasin, Altin Dumani dhe prokurorët i tregojnë zyrtarit të lartë të DASH dosjet e korrupsionit që kanë mbushur zyrat e Prokurorisë së Posaçme, amerikanët duan “kokat” e të pa...

SHBA dhe SPAK mesazh kërcënues politikës shqiptare për
x
BREAKING NEWS

Skandalet e Belinda Ballukut nuk kanë fund, KLSH zbulon dëmin financiar që u bëri xhepave të shqiptarëve, si u përjashtuan nga tenderi 5 kompani, dyshimet për garë të manipuluar

Skandalet e Belinda Ballukut nuk kanë fund, KLSH zbulon dëmin
x
BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x

Shëndeti

Koçiu: Qendra Shëndetësore verore në Orikum në hapat e fundit të përgatitjes për t’i shërbyer pushuesve

Koçiu: Qendra Shëndetësore verore në Orikum në hapat

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu vizitoi qendrën shëndetësore verore në Orikum, Vlorë.

Kjo qendër është në hapat e fundit të përgatitjes për të ofruar shërbim shëndetësor të gjithë pushuesve duke nisur që nga data 1 qershor deri në 30 shtator.

“Këtë vit na gjen me 34 qendra, katër qendra më shumë të shtuara pikërisht për t’i shërbyer fluksit të shtuar të turistëve vendas e të huaj”, theksoi Koçiu.

Ministrja Koçiu u shpreh se “kemi një fluks të shtuar aplikimesh të stafeve shëndetësore që duan t’i bashkohen punës dhe ekipit të shëndetësisë gjatë sezonit veror”.

“Janë 300 aplikime për 200 pozicione pune për të cilat ne kërkonim staf, kështu që na mbush me optimizëm, pasi do të zgjedhim mjekët dhe infermierët më të mirë për të ofruar shërbim më cilësor”, tha Koçiu.

Drejtoresha e Operatorit të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor, Jeta Deda tha se “qendra shëndetësore e Orikumit është e rikonstruktuar për shkak të shtimit të numrit të rasteve që kemi gjatë sezonit turistik, shtohet edhe me personel shëndetësor shtesë dhe shndërrohet në qendër shëndetësore verore përgjatë sezonit turistik”.

“Në Vlorë është shtuar qendra shëndetësore në Jalë. Por në bashkinë Vlorë janë edhe 4 qendra shëndetësore verore, në Zvërnec, Plazhi i Vjetër, Radhimë dhe Orikum”.

Nga 1 qershori deri në 30 shtator turistëve vendas e të huaj në të gjithë vendin do t’iu ofrohet shërbim në 34 qendra shëndetësore verore.