BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

"Nëse nuk do të mbështesnim Ukrainën...", Meloni del me deklaratën: Para datës 24 shkurt do të jem në Kiev

"Nëse nuk do të mbështesnim Ukrainën...", Meloni

Në ditën e samitit në kryeqytetin ukrainas mes përfaqësuesve më të lartë të Bashkimit Evropian dhe Presidentit Volodymyr Zelenskyy, kryeministrja shpjegon se qëndrimi italian ishte shumë i qartë dhe Italia bëri të gjitha përpjekjet në 360 gradë.

“Të ndihmosh Ukrainën është e vetmja mënyrë për të sjellë aktorët në tryezë. Unë do të jem në Kiev në javët në vijim, para 24 shkurtit", kështu deklaroi kryeministrja Giorgia Meloni në fund të takimit me kancelarin gjerman Olaf Scholz në Berlin. 

Në ditën e samitit në kryeqytetin ukrainas mes përfaqësuesve më të lartë të Bashkimit Evropian dhe Presidentit Volodymyr Zelenskyy, kryeministrja shpjegon se qëndrimi italian ishte shumë i qartë dhe Italia bëri të gjitha përpjekjet në 360 gradë, raportojnë mediat italiane.  


'Ne kemi arritur paketën tonë të gjashtë të ndihmës për një shumë të rëndësishme. Prandaj, ne jemi këtu dhe do të mbështesim Ukrainën edhe për të arritur dialogun. Nëse nuk do të mbështesnim Ukrainën, nuk do të kishim paqe, por pushtim", tha Meloni. 

Premtimi amerikan për ndihmë, që u njoftua të premten i hap rrugë dërgesave të tjera me këtë lloj arme (GLSDB). Me mbërritjen në Ukrainë të raketave të reja, kjo do të shënojë për herë të parë për Ukrainën një rritje eksponenciale të gamës së saj me raketa, që nga marrja e sistemeve amerikane HIMARS në fund të qershorit 2022. Sistemet HIMARS kanë një rreze prej 77 kilometrash dhe kanë qenë të rëndësishme në kundërsulmin e Ukrainës kundër forcave ruse, të cilat e sulmuan këtë vend më 24 shkurt të vitit 2022.

 

Më të lexuarat