BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Shëndeti

Njihuni me recetën e cila largon mrekullisht lythat, më e mirë se çdo gjë tjetër që keni provuar më parë!

Njihuni me recetën e cila largon mrekullisht lythat, më e mirë se

Ndër dëmtimet e shkaktuara nga rrezet UV mund të përmendim rrudhat, lythat, pikat e zeza dhe puçrat. Nëse i shtojmë kësaj problemet gjenetike që kemi, rezultatet janë një katastrofë.

Në tregun e sotëm ka plot produkte që premtojnë të zgjidhin këtë lloj problemi. Megjithatë, të gjithë e dimë se shumica dërrmuese e tyre nuk japin rezultatet e pritura. Për më tepër, ato janë shumë të shtrenjta dhe të vështira për t’u marrë.

Kjo është arsyeja pse ne duam t’ju tregojmë një mënyrë të natyrshme për t’i dhënë fund këtyre llojeve të problemeve.

Për nishanet dhe puçrat

Hudhër

Ky përbërës është i famshëm për trajtimin e tij kundër nishaneve. Gjëja e parë që duhet të bëni është të vendosni vazelinë në zonën e prekur. Pastaj, vendosni hudhrën rreth nishanit dhe mbuloheni me një garzë. Liheni për 4 orë dhe përsëriteni këtë proces çdo ditë.

Vaji i kastorit dhe bikarbonat

Të dy përbërësit duhet të jenë të përzierë me njëri tjetrin derisa të bëhet një pastë homogjene. Pastaj do ta vendosim atë të nishani dhe mbulohenime garzë. Lëreni ta kryej proçesin gjithë natën dhe hiqe mëngjesin e ardhshëm. Ky proces do të përsëritet derisa nishani i padëshiruar të hiqet.

Uthull molle

Kjo është një nga mënyrat më të thjeshta për t’u përdorur. E vetmja gjë që duhet të bëjmë është të lyesh një pambuk me uthull. Pastaj vendoseni atë në nishano dhe ngjiteni aty me një ngjitës dhe lëreni atje për 8 orë, procesi do të përsëritet çdo ditë deri sa nishani të zhduket.

Për lythat

Lëkurë banane

Çdo natë për 2 javë rresht, lyeni lythin me pjesën e brendshme të lëkurës së bananes. Do i shihni rezultatet menjëherë.

Mjaltë

Mjaltin duhet ta vendosni te lythi dhe mbuloheni atë me një garzë. Ky proces do të përsëritet sa herë që është e nevojshme.

Për pikat e zeza

Limoni

Merr pak lëng limoni dhe vendose mbi njollën e zezë me një pambuk. Pastaj fshiheni dhe mos e ekspozoni veten në diell. Është më mirë nëse e bëni atë natën, për të parandaluar që dielli të dëmtojë lëkurën tuaj.

Aloe Vera

Aplikoni Aloe Vera direkt në njollë dhe lëreni të veprojë për rreth 20 deri në 30 minuta. Pastaj hiqni substancën me shumë ujë dhe përsërisni procesin çdo ditë.

Qepa

Hapi i parë është ta prisni qepën. Më pas vendoseni tek njolla dhe lëreni të veprojë për 15 minuta. Së fundmi, hiqeni me shumë ujë të ngrohtë. Ky proces duhet të përsëritet çdo ditë derisa njolla të zhduket.