BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Shëndeti

Nuk humbisni dot peshë pavarësisht përpjekjeve? Ja ushqimet që janë ‘fajtore’

Nuk humbisni dot peshë pavarësisht përpjekjeve? Ja ushqimet

Nëse jeni në dietë dhe nuk shihni rezultate, atëherë duhet të pyesni veten se cilat ushqime po ju “bllokojnë” metabolizmin dhe ju pengojnë të humbni kilogramët e tepërt.

Hani shumë snacks

Çfarëdo rostiçeri që zgjidhni për të ngrënë, duhet të dini se përmban karbohidrate. Kur hani biskota, drithëra, bukë ose oriz, trupi juaj i konverton karbohidratet në sheqer, të cilat i dërgon direkt në qarkullimin e gjakut. Trupi juaj reagon duke prodhuar më shumë insulinë, duke thithur sheqerin menjëherë, kështu që nuk keni qenë në gjendje të zvogëloni ndjenjën e urisë.

Hani ushqime të gatuara paraprakisht

Ju mund të hani ushqime dietike të ngrira që kanë një jetëgjatësi të gjatë. Prodhuesit shtojnë sasi të mëdha natriumi në mënyrë që këto vakte të kenë një datë skadence më të gjatë. Megjithatë, natriumi kontribuon në mbajtjen e lëngjeve në trupin tuaj, kështu që pa marrë parasysh sa kilogramë të humbni, gjithmonë do të ndiheni dhe do të jeni të fryrë. Preferoni ushqime me përbërës të freskët.

Ushqime “të lehta”

Studiuesit kanë arritur në përfundimin se njerëzit hanë 30% më shumë ushqim kur e dinë se është i lehtë. Problemi me këto ushqime është se kompanitë heqin yndyrën nga ushqimi dhe kështu shija ulet. Për ta zëvendësuar atë, ata shtojnë sasi më të mëdha sheqeri, kështu që ju përfundoni me zgjedhjen më të keqe për dietën tuaj

Lëngje të gatshme

Kur konsumoni lëngjet komerciale, konsumoni të gjitha kaloritë nga portokalli, por pa fibrat që mbulojnë ndjenjën tuaj të urisë. Kjo është arsyeja pse edhe lëngjet 100% natyrale komerciale duhet të konsumohen me moderim sepse janë thjesht kalori boshe me më shumë sheqer për trupin.