BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Shëndeti

Pini më shumë se tre kafe në ditë, zbuloni rreziqet që i kanosni shëndetit tuaj

Pini më shumë se tre kafe në ditë, zbuloni rreziqet që

Kafeja mund të shkaktojë pagjumësi, nervozizëm, shqetësim, shqetësim në stomak, të përzier dhe të vjella, rritje të ritmit të zemrës dhe frymëmarrjes dhe efekte të tjera anësore.

Konsumimi i sasive të mëdha gjithashtu mund të shkaktojë presion të lartë të gjakut, i cili është një faktor në sëmundjet kardiovaskulare.

Por nuk është vetëm kafeina që mund të jetë e dëmshme për një person.

Shumë njerëz shtojnë qumësht, sheqer ose ëmbëlsues dhe aromatizues në kafenë e tyre të cilat shtojnë kalori dhe yndyrë, të cilat nga ana e tyre rëndojnë trupin.

Përtej rritjes së energjisë dhe ndihmës për përqendrimin, hulumtimet tregojnë dhe shumë raste kur konsumi i kafesë në masën e duhur, sjell përfitime në shëndet.

Përveç kafeinës që ju jep energji në mëngjes, nivelet e larta të antioksidantëve mund të ndihmojnë në mbrojtjen e trupit, si dhe në luftimin e shumë sëmundjeve.

Një studim i Harvardit zbuloi më parë se konsumimi i rregullt i kafesë ul rrezikun e një personi për të zhvilluar kancer të prostatës.

Konsumimi ditor i tre filxhanëve kafe, qoftë me kafeinë apo pa kafeinë, u shoqërua me një rrezik më të ulët të vdekshmërisë nga të gjitha shkaqet krahasuar me mungesën e konsumimit të kafesë.