BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Shëndeti

Pse nuk duhet të shkoni kurrë në shtrat me flokë të lagur?

Pse nuk duhet të shkoni kurrë në shtrat me flokë të

Shumë gra shpesh i lajnë flokët gjatë verës dhe më pas i lënë të thahen natyrshëm, madje disa shkojnë në shtrat me flokë gjysmë të thatë.

Edhe pse më të rriturit shpesh na këshillonim të mos e bënim sepse do të na shkaktojë dhimbje koke, por në fakt e vërteta është ndryshe. Nuk përjashtohet fakti ju mund të ftoheni, por ka edhe  armiq të fshehur që ndodhen në flokët e lagur.

Kur keni pasur një ditë të gjatë, gjëja e fundit me të cilën dëshironi të shqetësoheni është tharja e flokëve. Edhe pse mund të mos mendoni shumë për këtë, sepse në fund të fundit, po pyesni se çfarë mund të jetë e gabuar po një eksperte flokësh u bëri thirrje adhuruesve të bukurisë që të mos e anashkalojnë këtë hap të rëndësishëm.

Profesionistja, e cila punon në një sallon në Teksas, paralajmëron se ekziston një listë e problemeve që mund të ndodhin nëse shpesh shkoni në shtrat me flokë të lagur:

Kjo mund të çojë në thyerje serioze të flokëve,

Krimbave dhe probleme të ndryshme në lëkurën e kokës

Krimbi i ziles së kokës është një skuqje që mund të shkaktohet nga një infeksion mykotik që mund të bëjë që skalpi juaj të kruhet dhe të fillojë të skuqet.

Në raste të rënda, thonë studiuesit, infeksioni mund të shkaktojë edhe rënie të flokëve dhe në të gjithë kokën.