BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Shëndeti

Pse nuk duhet t’i injoroni dhimbjet e vazhdueshme të barkut, ja sëmundjet nga të cilat mund të vuani

Pse nuk duhet t’i injoroni dhimbjet e vazhdueshme të barkut, ja

Dhimbja e përsëritur e barkut mund të tregojë një sërë problemesh të shëndetit fizik dhe mendor, të cilat mund të zhvillohen në kushte serioze nëse nuk kërkoni trajtim nga specialistë që kuptojnë shkaqet kryesore të saj.

Megjithatë, mund të jetë një tregues i një problemi të pazgjidhur që po zgjat dhe mund të përkeqësohet ndërkohë që ju e injoroni atë.

Çfarë i shkakton dhimbjet e barkut?

Disa lloje të dhimbjeve të barkut shfaqen papritur dhe mbeten konstante. Kushtet që shkaktojnë dhimbje të vazhdueshme të barkut përfshijnë:

Këto janë vetëm disa shembuj të një liste shumë të gjatë të kushteve të vogla dhe serioze shëndetësore që mund t’ju bëjnë të përkuleni nga dhimbja.

Disa dhimbje barku fillojnë të lehta dhe përkeqësohen gradualisht me kalimin e kohës.

Por çfarë do të thotë kur keni dhimbje barku të përsëritura?

Sërish, lista e “fajtorëve” të mundshëm është e gjatë. Dhimbja e përsëritur e barkut mund të jetë simptomë e ndonjë prej kushteve të mëposhtme:

-Sindroma e zorrës së irrituar

Zbulimi i saktë se çfarë po shkakton dhimbjen tuaj të barkut është hapi i parë për të marrë lehtësim. Nëse keni marrë antiacidë pa recetë dhe qetësues dhimbjesh për të lehtësuar shqetësimin tuaj ndërsa vjen dhe shkon, por vazhdon të kthehet, është koha për të kërkuar ndihmë.

Nëse dhimbja juaj largohet, por kthehet përsëri dhe kjo ndodh përsëri dhe përsëri, kjo do të thotë se çdo gjë që e shkakton atë është ende aty. Nëse e shpërfillni, organet tuaja mund të dëmtohen dhe mund të përballeni me kushte kërcënuese për jetën.