BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Shëndeti

Rregullon sheqerin në gjak, ja 8 ushqimet më të mira për një mëngjes të shëndetshëm

Rregullon sheqerin në gjak, ja 8 ushqimet më të mira për

Zgjedhjet më të mira për një mëngjes të shëndetshëm për të gjitha grupmoshat, për fëmijët, për ata që vuajnë nga sëmundje të caktuara, por edhe për ata që pëlqejnë traditën e të gatuarit.

1. Kos i bërë vetë, tërshërë, fara lini, fruta pylli, 1 lugë mjaltë, pak kanellë. Ky mëngjes është i përshtatshëm për të gjithë ata që duan të kontrollojnë peshën dhe metabolizmin e yndyrnave dhe sheqerit në gjak.

2. Një copë kek me vaj ulliri, 1 gotë qumësht. Kjo zgjedhje shërben për të marrë kalori të shpejta, është mëngjesi më i përshtatshëm për ata që duan të shtojnë në peshë si dhe për fëmijë me “naze”.

3. Buke thekre, gjalpë kikiriku ose susami, qumësht, 1 mollë. Mëngjes i përshtatshëm për fëmijë dhe të rritur, i pasur në proteina, fibra dhe magnez.

4. Biskota me tërshërë, fara kungulli, fruta të thatë, mjaltë, kanellë, 1 gotë qumësht dhie. Mëngjesi deal për fëmijë që kanë ngarkesë në shkollë.

5. Kos, avokado, kastravec, fara “chia” dhe kuinoa. Mëngjes i përshtatshëm për të marrë energji dhe vlera ushqyese në pak sasi ushqimi. Ideal për ata që vuajnë nga sëmundjet e zemrës dhe hipertensioni.

6. Dy feta buke thekre, 1 vezë të zier, domate, sallate jeshile dhe salcë me kos, gjizë, avokado, koper. Mëngjes ideal për fëmijë dhe të rritur që merren me aktivitet fizik.

7. Lëng nga dy panxharë të shtrydhur, 1 selino, gjysmën e një qitroje, pak xhenxhefill dhe 3 gjethe spinaq, të gjitha të shtrydhura me Hurom duke shtuar edhe 1 kupë kos me bajame dhe fara lini. Mëngjes i përshtatshëm për ata që vuajnë nga hipertensioni.

8. Trahana me pak vaj ulliri dhe djathë dhie. I përshtatshëm për ata që preferojnë traditën.