BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Shëndeti

Të gjithë mund ta kemi në shtëpi 'pijen magjike' që zhduk efektin e alkoolit dhe relakson muskujt!

Të gjithë mund ta kemi në shtëpi 'pijen magjike'

Është diçka që pothuajse të gjithë e kemi në frigoriferin tonë, pra gjendet në çdo shtëpi. Edhe nëse nuk e keni, është fare e lehtë për t’u blerë, e keni kudo! Bëhet fjalë për një kavanoz me turshi! Askujt nuk do t’i shkonte ndërmend se në të vërtetë lëngu i ndodhur në kavanoz nuk duhet hedhur, por mbajtur për raste të veçanta kur pini alkool apo keni muskuj të rënduar.

Një ndër banakierët më të mirë në botë, Chanel Adams, ka treguar se pas një gote uiski, mund të merrni një gotë të mbushur me ujin që gjendet brenda kavanozit të turshisë, ky specialitet quhet “pickleback”.
Kjo pije përdoret më së shumti në Amerikë, si quhet e ndryshe ‘specialiteti i shtëpisë’. Por kjo gjë bëhet dhe në Rusi, ata e shoqërojnë me vodka, ndërsa në Meksikë kjo pije kombinohet me tekila.

Mendohet se uji i trushisë e zbut alkoolin dhe nuk të bie rëndë në stomak. Duhet shtuar gjithashtu se përdorimi i lëngut të kastravecëve turshi, jo vetëm që zbutin alkoolin, por ato kanë shumë benefite të tjera. Si për shembull, zvogëlon kontraktimet e muskujve, hidraton dhe arrin të vrasë bakteret e dëmshme në stomak.