BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Shëndeti

Vuani nga dhimbjet reumatizmale? Ylli Merja: Sekreti qëndron tek ky vaj

Vuani nga dhimbjet reumatizmale? Ylli Merja: Sekreti qëndron tek ky vaj

Në rubrikën “Bima dhe Shëndeti” në emisionin e mëngjesit “Rreze Dielli” me specialistin e bimëve mjekësore Ylli Merja folëm për sëmundjet më tipike që prekin më shumë moshat e treta dhe trajtimin e tyre me metoda natyrale. Një ndër këto sëmundje është dhe reumatizma.

“Ne me të vërtetë kemi gjetur disa zgjidhje të mrekullueshme, kemi gërmuar dhe thënit e dikurshme ne i kemi kthyer në receptura kurative. Dikur fara e sinapit të zi që kombinohej dhe me disa produkte të tjera vendosej nëpër kyçe dhe përmirësonte qarkullimin e gjakut dhe rrjedhimisht duke u përmirësuar qarkullimi i gjakut qetësoheshin dhimbjet” shprehet Merja.


Me vajin e sinapit, vajin reumer lyeni të gjitha kyçet të paktën një herë në ditë. Gjithashtu një kujdes i shtuar duhet dhe në ushqim, këshillohet që mosha e tretë të konsumojë një gotë lëng kockash në ditë për 10 ditë në muaj. Për forcimin e kockave këshillohet përdorimi i trumzës, urthit, hithrës dhe i farave të bimëve si kungull, bajame, stika, lajthi, etj, pasi përmbajnë vitamina, acide yndyrore, kalcium, magnez, zink, etj.