BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Tech

Lufta Izrael-Hamas, BE bën lëvizjen urgjente ndaj këtij rrjeti social (Emri)

Lufta Izrael-Hamas, BE bën lëvizjen urgjente ndaj këtij rrjeti

Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm, Thierry Breton i dërgoi letër CEO-s së TikTok-ut, Shou Zi Chew, duke pretenduar se zyra e tij ka “indikacione” se platforma po përdoret për të shpërndarë dezinformata dhe përmbajtje të paligjshme rreth luftës së vazhdueshme Izrael-Hamas.

Ai tha se TikTok duhet të jetë “objektiv dhe në kohë” për heqjen e dezinformatave, veçanërisht pasi të miturit shpesh i drejtohen platformës si burim lajmesh.

Breton i ka çuar letër të ngjashme edhe pronari të rrjetit social X Elon Musk dhe pronarit të Meta-s, Mark Zuckerberg.

“Së pari, duke qenë se platforma juaj përdoret gjerësisht nga fëmijët dhe adoleshentët, ju keni një detyrim të veçantë për t’i mbrojtur ata nga përmbajtjet e dhunshme që përshkruajnë marrjen e pengjeve dhe video të tjera grafike të cilat thuhet se qarkullojnë gjerësisht në platformën tuaj, pa masa mbrojtëse të duhura”, shkroi Breton në letër.

Sipas Aktit të sapo miratuar të Bashkimit Evropian për Shërbimet Dixhitale, TikTok duhet të monitorojë dhe të fshijë përmbajtje të paligjshme si përmbajtje terroriste ose gjuhë të paligjshme të urrejtjes. TikTok gjithashtu duhet të detajojë protokollet e tij për ta bërë këtë.