BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Tech

Njihuni me ndryshimin e shumëpritur që WhatsApp ka bërë me telefonatat në grup

Njihuni me ndryshimin e shumëpritur që WhatsApp ka bërë me

Platforma më e njohur e bisedave, WhatsApp, ka nxjerrë përditësimin e versionit më të fundit, duke modifikuar paksa një nga veçoritë ekzistuese për një përvojë më të mirë të përdoruesit.

Ndryshimet janë në telefonatat në grupe, raportoi WABetainfo.

Deri më sot një telefonatë në grup mund të fillonte me deri në shtatë pjesëmarrës, por numri mund të rritet në 32 pasi të ketë filluar telefonata. Megjithatë, pas përditësimit të fundit, përdoruesit e iPhone mund të fillojnë një telefonatë në grup me deri në 15 pjesëmarrës. E tëra çfarë ata duhet të bëjnë është të bëjnë përditësimin më të fundit të veçorive nga aplikacioni TestFlight.

Dad635a0 Ca4d 4837 A729 04fed5a9af4b

Ky “screenshot” tregon se si disa testues beta mund të zgjedhin lehtësisht deri në 15 persona kur krijojnë një telefonatë në grup.

“Vlen të përmendet se megjithëse është e mundur të zgjidhen deri në 15 persona për thirrjen fillestare, thirrjet në grup mund të kenë ende deri në 32 pjesëmarrës në total,” tha WABetainfo.

Funksioni është vënë në dispozicion për disa testues beta dhe do të shpërndahet për më shumë njerëz gjatë ditëve në vijim.