BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Tech

Shumë shpejt WhatsApp do të sjellë një opision të ri të cilin të gjithë do ta duan!

Shumë shpejt WhatsApp do të sjellë një opision të ri

Aplikacioni më i njohur që përdoret për shkëmbimin e mesazheve në pronësi të Meta-s, WhatsApp, është një nga platformat sociale më të përdorura për shkak të komunikimit të menjëhershëm që ofron për përdoruesit e tij. Kompania vazhdon të prezantojë përditësime dhe përmirësime të reja në këtë aplikacion për ta bërë përvojën e përdoruesve më të mirë dhe më argëtuese teksa ndërveprojnë me të dashurit apo miqtë e tyre.

Është bërë e ditur se WhatsApp do të prezantojë një tjetër përditësim duke u ofruar miliona përdoruesve të saj të shpërndajnë mesazhet e tyre për një audiencë më të madhe, por sigurisht më specifike. Karakteristika e tij e fundit do t’i lejojë përdoruesit në Singapor dhe Kolumbi të krijojnë kanale transmetimi për të “ndarë përditësimet me ndjekësit e tyre” pra broadcast channels.

“Dje, përditësimi i WhatsApp për iOS 23.14.74 është i disponueshëm në App Store” bëri të ditur WABetaInfo, pasi funksioni aktualisht po shpërndahet për përdoruesit e iOS në dy vendet e lartpërmendura.

Ndërsa regjistri zyrtar i ndryshimeve nuk ofron informacion të detajuar në lidhje me veçoritë e reja në këtë përditësim, ne zbuluam se WhatsApp tani po prezanton aftësinë për të krijuar kanale në Singapor dhe Kolumbi.

Sipas WABetaInfo, përditësimi përfshin një veçori të përmirësuar të një koleksioni të gjerë avatarësh, siç tregohet në regjistrin ekzistues të ndryshimeve zyrtare. Për më tepër, përdoruesit e WhatsApp në Singapor dhe Kolumbi mund t’i kenë akses duke shkuar te skeda “Përditësimet” (Updates) dhe duke zgjedhur “Krijo kanal”(Create channel). Pasi të krijohet një kanal, një lidhje me ftesën e kanalit mund të ndahet me të tjerët.