BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Aktualitet

25-vjeçari shqiptar vret me armë të dashurën 19-vjeçare, reagon i riu dhe zbardh motivin e ngjarjes tragjike: Çmendesha nga ...

25-vjeçari shqiptar vret me armë të dashurën

Xhelozia duket se ishte motivi që “armatosi” dorën e një 25-vjeçari, i cili vrau partneren e tij 19-vjeçare në Pire, sipas informacioneve, të dy me origjinë shqiptare.

Një vrasje e re që do t'i shtohet listës së gjatë të viktimave që patën vdekje të tmerrshme nga duart e partnerëve apo bashkëshortëve të tyre.

Sipas informacioneve të enikos. gr, 19-vjeçarja ka shkuar mbrëmjen e së premtes në shtëpinë e 25-vjeçarit, dhe ky i fundit i ka bërë një skenë xhelozie e për pasojë kanë nisur të grinden ashpër.

Situata doli jashtë kontrollit dhe 25-vjeçari mori armën dhe e qëlloi. 19-vjeçarja ra e vdekur dhe partneri i saj e la në shtëpi. Pas vrasjes, i riu udhëtoi me makinën e tij gjithë natën.

Paraditen e së shtunës ai është paraqitur në Komisariatin e Pireut, ku i ka treguar policisë saktësisht se çfarë ka ndodhur dhe arsyen pse e ka vrarë partneren e tij.

Thuhet se ai pranoi se ishte shumë xheloz për të dhe se ata shpesh grindeshin. Ai raportohet se ka qenë gjithashtu nën ndikimin e kokainës dhe nuk e kuptonte se çfarë po bënte.

Ai u ka treguar se 19-vjeçarja ka vdekur në shtëpi dhe menjëherë policia ka shkuar në vendngjarje.Të tronditur nga krimi janë miqtë dhe kolegët e çiftit. 19-vjeçarja punonte në një lokal në Kallithea dhe 25-vjeçari në një lokal në Troumba.