BREAKING NEWS

Media e njohur italiane: Ja vendet në Shqipëri ku "fshihen" minerale të çmuara dhe plani i madh që po përgatit Meloni për Tiranën

Media e njohur italiane: Ja vendet në Shqipëri ku "fshihen"
x
BREAKING NEWS

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent
x
BREAKING NEWS

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është presidenti i ri i Turqisë

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me deklaratën e fundit për Gert Shehun

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me
x
BREAKING NEWS

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me përgjigjen

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe BE tërhiqen, sovraniteti i Kosovës...

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe plas deklaratën ‘bombë’: Agjentët rus në Nish po pajisen me pasaporta diplomatike serbe

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x

Aktualitet

8 ngjarje kriminale me 12 viktima, Erzen Breçani zbardh detajet për sulmin e ‘Top Channel’: Janë në rrugën e mbarë për dokumentimin e ngjarjes

8 ngjarje kriminale me 12 viktima, Erzen Breçani zbardh detajet për

8 ngjarje kriminale janë regjistruar gjatë periudhës janar-mars, të cilat kanë shkaktuar 12 viktima. Sipas ish-drejtorit të Policisë Erzen Breçani krimi i organizuar ka fituar terren dhe policia nuk po  tregon forcën e saj goditëse për të mbajtur territorin nën kontroll. Një rol të rëndësishëm sipas tij ka edhe dokumentimi i ngjarjes për të parandaluar veprime të tjera.

“Këtë tremujor është shtuar veprimtaria kriminale dhe më shqetësuese është vrasja e dy njerëzve të pafajshëm. Policia nuk po e tregon forcën e saj goditëse për të mbajtur territorin nën kontroll. Forca goditëse e policisë së shtetit është mjaft e zbehtë. Policia duhet të vlerësojë dokumentimin e ngjarjeve. Krimi i organizuar ka marrë terren. Në ngjarjen e Top Channel mendoj që janë në rrugën e mbarë për dokumentimin e ngjarjes. Çdo dokumentim i ngjarjes parandalon veprime të tjera”.

Breçani thekson se ngjarjet kriminale mund të parandalohen, duke i mbikëqyrur grupet kriminale nga policia dhe duke njoftuar çdo aktivitet kriminal.

“Ngjarjet kriminale mund të parandalohen. Grupet kriminale në vendin tonë janë të identifikuara dhe mund të parandalohen ngjarjet, duke i mbikëqyrur, duke kryer kontrolle,  duke parë lidhjet  e tyre të ndjekësh burimin e të ardhurave lokalet dhe njerëzit që frekuentojnë. Policia duhet të njoftojë çdo aktivitet kriminal”.