BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Aktualitet

A do shkojë ish kryeminisitri në Polici? Gazetari Hoxha reagon për incidentin e rëndë dhe ka një thirrje urgjente: Ngjarja i intereson Berishës dhe jo Ramës

A do shkojë ish kryeminisitri në Polici? Gazetari Hoxha reagon

Gazetari Poli Hoxha u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se ngjarja e djeshme ku u dhunua kreu i PD-së, i interesonte më shumë Sali Berishës sesa Edi Ramës.

“Zakonisht në ngjarje të tilla ndiqet linja se kush përfiton. Për mendimin tim kryeministri Edi Rama nuk besoj se përfitonte. Nga ana tjetër në mënyrë indirekte mendoj që edhe z.Berisha dhe lëvizjes së tij i intereson. Nga pikëpamja individuale Berishës nuk i interesonte”, u shpreh ai.

Më tej Poli Hoxha e konsideroi shumë të rëndë dhe të turpshme ngjarjen e djeshme dhe theksoi se duhet hetim.

“Berisha ka të drejtën e vetë të mos shkojë, kjo është e vërteta pavarësisht me ngjyrimet politike. Ai nuk ka bërë denoncim dhe madje tha që të lirohet fatkeqi. Ngjarja është shumë e rëndë dhe turpshme dhe autoritetet duhet ta hetojnë deri në fund. Ishte një ngjarje kriminale e dhunshme për moshën në radhë të parë dhe më pas si politikan. Duhet të presim hetimin sesi ka ndodhur ngjarja”, u shpreh gazetari.