BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Aktualitet

A quhet Nuredin Dumani një i penduar përpara Zotit? Ja si përgjigjet At Nikolla Xhufka

A quhet Nuredin Dumani një i penduar përpara Zotit? Ja si

“A quhet Nuredin Dumani një i penduar përpara Zotit?”, ishte pyetja që gazetarja Aida Topalli i bëri priftit At Nikolla Xhufka në emisionin “360 Gradë”.

Ky i fundit, nisur dhe nga rasti i rrëfimit të vrasësit me pagesë në studio, tha se kisha e kërkon pendesën me vepra reale dhe konkrete.

Sipas priftit, ai që pendohet realisht dhe me shpirt nuk ka frikë nga vdekja.

“Kisha e kërkon pendesën me vepra reale dhe konkrete dhe dalja e tij këtu përballë publikut nuk shpreh pendesë fare. Pse? Nëse ai do kishte shprehur pendesë shpirtërore nuk do kishte dalë as me kurriz dhe do kishte folur siç po flasim ne. Ai që pendohet përpara zotit dhe përpara kishës, del dhe nuk e ka problem jetën e tij. Kemi shumë raste shënjtorësh, të cilët dhe janë kthyer në martir. Unë kam pasur një djalë para dy ditësh, ai ishte shqiptar i Maqedonisë që jetonte në Gjermani dhe ai kishte qenë pjesën më të madhe të tijën në burg, e kishte vuajtur dënimin, ishte penduar, pra ishte dorëzuar dhe tani po bënte një film dhe na erdhi aty te kisha dhe na tha që duam t’ju bëjmë pjesë të filmit. Edhe më bëri një pyetje shumë të bukur, më tha: ‘A më fal zoti mua që kam vrarë shumë njerëz?’. Mëkati më i madh për njeriun është vetvrasja. Ai që pendohet realisht dhe me shpirt nuk ka frikë nga vdekja”, u shpreh At Nikolla Dumani.