BREAKING NEWS

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent
x
BREAKING NEWS

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është presidenti i ri i Turqisë

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me deklaratën e fundit për Gert Shehun

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me
x
BREAKING NEWS

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me përgjigjen

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe BE tërhiqen, sovraniteti i Kosovës...

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe plas deklaratën ‘bombë’: Agjentët rus në Nish po pajisen me pasaporta diplomatike serbe

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x
BREAKING NEWS

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit, përfundon akti i ekspertimit për Gerti Shehun, ja kërkesa e papritur e Prokurorisë

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit,
x

Aktualitet

Analisti i njohur bën paralajmërimin e bujshëm: Ajo që ndodhi ishte vetëm maja e ajsbergut, priten skandale të tjera

Analisti i njohur bën paralajmërimin e bujshëm: Ajo që

Analisti Alban Daci tha në një intervistë për Euronews Albania se skandali me ish-zyrtarin e FBI tregon mungesën e seriozitetit të institucioneve dhe shtetit shqiptar.

Sipas tij, ish-zyrtari i FBI nuk ka pasur asnjë lloj tagri që të zhvillonte takime të këtij niveli në Shqipëri, por dëshira e zyrtarëve të lartë për të takuar këdo me një lloj pozicioni ka sjellë këtë përfundim.

Daci u shpreh se kjo është vetëm maja e ajsbergut, pasi të tjera skandale diplomatike do të dalin në dritë.

“Mendoj se është vetëm maja e ajsbergut, duhet të përgatitemi për skandale të tjera. Së pari, se tani është bërë shumë e thjeshtë të takosh këdo dhe e dyta, kemi një interes konkret të Rusisë në rajon, duke pasur marrëdhënie të mira me forcat politike në pushtet”, tha Daci.