BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Aktualitet

Artan Hoxha zbërthen vrasësin serial shqiptar: Sadik Kuniqi planifikoi 33 viktima, iu provuan vetëm...

Artan Hoxha zbërthen vrasësin serial shqiptar: Sadik Kuniqi planifikoi

“Sadik Kuniqi, historia e vrasësit serial shqiptar”, është kjo tema mbi të cilën është fokusuar pjesa e dytë dhe e tretë e emisionit “Opinion”.

I ftuar në emision për të folur për këtë rast ka qenë gazetari Artan Hoxha, i cili ka thënë se Sadik Kuniqi ka planifikuar 33 vrasje, të cilat i kishte hedhur dhe në ditarin e tij.

Gazetari Hoxha shton se Kuniqit iu provuan 4 vrasje të ndodhura në një har kohor prej 4 muajsh, por thotë se ekzistojnë dyshime dhe për 2 vrasje të tjera nën autorësinë e tij, të cilat nuk u provuan asnjëherë.

Artan Hoxha: Rasti më i studiuar është Sadik Kuniqi. Ka ndërruar jetë që nga viti 2005. Ka qenë një njeri që i afrohet më afër këtij përkufizimi nëse do të vazhdonte pak më gjatë dhe kjo ishte ajo që kishin planifikuar vrasësit serialë. Ai kishte planifikuar një numër prej 33 viktimash sepse ai kishte mbajtur një ditar ku kishte përshkruar se kush ishin objektivat e tij dhe pse ishin objektivat e tij. Ishin njerëz që në momente të caktuara ky i fajësonte pasi projektonte tek ata dështimet e tij. Në momentin që ai u zbulua, ai ishte divorcuar, ishte babai i 3 fëmijëve dhe ai i fajësonte edhe për divorcin e vet, edhe për faktin e problemit që kishte pasur në detyrën e vet. Sadik Kuniqi ishte një nënoficer që kishte punuar në ushtrinë shqiptare, më tepër kishte qenë në prapavijë. Ai i kishte rreshtuar një pas një personat që i kishte ai në mendje, tek të cilat ai i projektonte dështimet me fatkeqësitë e tij. Ai e bëri Shkodrën dhe edhe për muaj të tëra pas zbulimit të tij që qytetarët t’i kapte paniku.

Blendi Fevziu: Sa persona eliminoi?

Artan Hoxha: Këtij iu provuan 4 vrasje, të ndodhura në një hark prej 4 muajsh, por brenda atyre janë dyshime dhe për 2 vrasje të tjera për të cilat nuk u provuar dhe për të cilat ai nuk pranoi që të fliste. Ai i drejtohej gjithmonë një force të jashtme dhe ky thoshte “Zot fliste me mua, futej në trupin tim dhe hakmerrej për mua”.