BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Aktualitet

“Asgjë nuk ka ndryshuar”, personat me aftësi të kufizuara në protestë para kryeministrisë, bëjnë thirrjen e fortë institucioneve

“Asgjë nuk ka ndryshuar”, personat me aftësi të

Ndonëse më 3 dhjetor ishte dita ndërkombëtare e personave me aftësi të kufizuara, për shkak të disa problemeve nuk mundën të dilnin në protestë siç bëjnë çdo vit.

Protestën para kryeministrisë e organizuan këtë të hënë sepse siç tha dhe Bajram Tirana, kryetari i shoqatës së invalidëve paraplegjikë për shkak të pamundësive fizike nuk dolën dot dje, por sot që koha ishte më e mirë.

Ai tha se kërkesat janë të njëjta me çdo vit sepse asgjë nuk ka ndryshuar dhe jeta për personat me aftësi të kufizuara në Shqipëri është shumë e vështirë. Të 10 pikat janë të lidhura me çështjet ekonomike, aty ku këta individë shohin dhe vështirësitë më të mëdha.

“Protestojmë për t’ju sjellë në vëmendje të gjithë institucioneve që ne na përkasin, për të gjitha ato të drejta që ne duhet t’i përmirësojmë sepse është e vetmja mënyrë që një person me aftësi të kufizuara, një para dhe tetraplegjik të ketë mundësitë financiare, të ketë mundësi integrimi, të ketë mundësi për pavarësi në lëvizje, për pavarësi ekonomike dhe mbi të gjitha të jetojë me dinjitet,” – u shpreh Tirana.