BREAKING NEWS

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë ndodhi sot në Gjykatë me Saimir Tahirin

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO, çfarë pritet të ndodhë

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO,
x
BREAKING NEWS

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/ Ish-zyrtari i lartë bën lëvizjen urgjente. Zbardhet vendimi më i fundit

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/
x
BREAKING NEWS

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në çdo lokal, ja ku është vendi i ndalur për të pirë kafe në Tiranë, aty jetojnë vrasësit

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në
x
BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i policisë

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i
x
BREAKING NEWS

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E përditshmja italiane ‘zbërthen’ mafien shqiptare: Ecin me "nder" dhe "pakte gjaku"

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E
x
BREAKING NEWS

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti Donald Trump, bën lëvizjen urgjente, fton qytetarët të...

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti
x

Aktualitet

Bashkëpunoi me Habilajt për trafikun e kanabisit, dënohet me burg ish-shefi i postës, policia del me detajet

Bashkëpunoi me Habilajt për trafikun e kanabisit, dënohet me burg

Apeli i Posaçëm ka denuar me 8 vite burg ish-shefin e Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode të akuzuar për trafikim të lëndëve narkotike dhe grup të strukturuar kriminal. Edhe pse Bode kërkoi të shpallej I pafajshëm në apel, gjykata la në fuqi vendimin e dhënë nga shkalla e parë në prill të vitit të kaluar që e dënoi atë me 8 vite heqje lirie.

Sipas prokurorisë, Bode rezulton I përfshirë në trafikun e lëndëve narkotikëve të kryer nga organizata kriminale e drejtuar nga vëllezërit Moisi dhe Florian Habilaj. Këta të fundit u arrestuan në tetor të vitit 2017 nga autoritetet italiane dhe u dënuan në qershor të 2019-ës.

Ata u arrestuan nga policia Italiane teksa po tentonin të trafikonin një sasi të konsiderueshme lënde narkotike nga Shqipëria drejt Italisë. Në të njëjtën kohë nisën hetimet edhe në Shqipëri, dhe referuar hetimeve italiane përfundoi në burg ish-ministri I brëndshëm Saimir Tahiri, që më pas dënua me 3 vite e 4 muaj burg për akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Ndërkohë akuzat e SPAK ndaj Tahirit për trafik narkotikësh dhe grup të strukturuar kriminal u rrëzuan si të pa provuara. Bashkë me ish-ministrin nga SPAK u ngritën akuza edhe për punonjësin e policisë Gjergji Kohila dhe për ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çela, ky i fundit i dënuar për shpërdorim detyre.

 

Më të lexuarat