BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x

Aktualitet

Biseda seksiste e efektivëve për vajzën e humbur/ Shpërthen eksperti Karamuço: T’i vihet dryni komisariatit…

Biseda seksiste e efektivëve për vajzën e humbur/ Shpërthen

Në media kanë qarkulluar disa biseda në aplikacionin “WhatsApp”, ku punonjësit e zpolicisë talleshin me një adoleshente që kishte humbur gjurmët me familjen.

Për këtë ngjarje, AMP njoftoi se ka nisur menjëherë procedurat për nisjen e hetimit disiplinor ndaj punonjësve të policisë .

Një reagim për gjuhën seksiste të fektivëve ka ardhur nga eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço.

Ai deklaron se nëse kjo bisedë është e vërtetë, komisariatit të policisë duhet t’i vihet dryni për disa kohë.

“Nëse rezulton i vërtetë bashkëbisedimi në grup i policëve të Komisariatit Nr.1 Tiranë, duke përdorur gjuhë seksiste dhe poshtëruese ndaj një adoleshente të humbur, për të cilën kërkohej nga eprorët angazhimi serioz për ta gjetur, do dëshiroja shumë t’i vihej dryni për disa kohë këtij institucioni...”, shkruan Karamuço.

Biseda seksiste e efektivëve për vajzën e humbur/ Shpërthen

Më të lexuarat