BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Aktualitet

Delegacioni i SPAK niset me urgjencë drejt Italisë, zbardhen detajet e lëvizjes

Delegacioni i SPAK niset me urgjencë drejt Italisë, zbardhen detajet e

Një delegacion me prokurorë të SPAK janë nisur drejt Italisë, ku do të zhvillojnë një trajnim të përbashkët në Romë me Antimafian italiane , Antiterrorizmin, si dhe pranë strukturave hetimore italiane të Policisë së Shtetit, Karabinierëve dhe të Guardia di Finanza.

Para nisjes në Romë, mësohet se delegacioni i përbërë nga prokurorë të SPAK, hetues të BKH dhe të Policisë së Shtetit, të kryesuar nga Kreu i Strukturës së Posaçme, Altin Dumani, u prit nga ambasadori i Italisë në Tiranë, Fabrizio Bucci.

Veprimtaria e rëndësishme trajnuese financohet nga Bashkimi Evropian nëpërmjet projektit EU4LEA, i menaxhuar nga disa kombe, në të cilin marrin pjesë Italia, Austria dhe Spanja, të udhëhequr nga Ministria e Brendshme italiane nëpërmjet Drejtorisë Qendrore të Policisë Kriminale, e cila ka caktuar Drejtuesin e Projektit (Drejtues i parë i Policisë së Shtetit) dhe Udhëheqësin e ekipit të projektit (Kolonel i Karabinierëve).

Zyra qendrore e projektit ndodhet në Tiranë dhe përbëhet nga personel shqiptar me kualifikim të lartë nën drejtimin e Udhëheqësit të Ekipit.

Më të lexuarat