BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Aktualitet

“Dënim të përjetshëm ose...”/ Vëllai i Liridonës kërcënon Naim Murselin: Pasi e vrau, po hante në një hotel luksoz

“Dënim të përjetshëm ose...”/ Vëllai i

Vëllai i Liridona Ademajt, ka dhënë një intervistë të gjatë për mediat kosovare ku tregon në detaje gjithçka çfarë ndodhi në ngjarjen që ka tronditur Prishtinën dhe jo vetëm.

Ai tregon se si nisën dyshimet e para ndaj Naim Murselit, për shkak të disa sjelljeve të çuditshme të këtij të fundit.

“Naimi ishte ulur në një hotel luksoz në Prishtinë, dhe kishte porositur duke ngrënë e duke pirë, sikur mos të kishte ndodhur gjë, e kjo na bëri përshtypje, po thamë hajt se ndoshta është i mërzitur e ta lëmë të qetë,” tha i vëllai.

“Megjithatë edhe në varrim u vonua shumë, me zor erdhi, më është dashur ta marr disa herë në telefon. Kush është ai që e lë gruan dhe ikën, ok ka marrë fëmijët, po dhe fëmijët me këtë grua i ke bërë, në të tilla raste i dilet plumbit para, prandaj kishim gjithnjë e më shumë dyshime.

Por dua ta falenderoj policinë e Kosovës, prokurorinë, hetuesit të gjithë. Presim dënim maksimal se s’ka zgjidhje tjetër, se ndryshe do e kryejmë punën vet. Burgim të përjetshëm madje,” tha i vëllai.