BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Aktualitet

"Dënoj gjuhën ndaj shqiptarëve", deputeti veteran britanik del me reagimin e fortë ndaj Braverman: E përkeqëson situatën

"Dënoj gjuhën ndaj shqiptarëve", deputeti veteran

Gjuha e Suella Braverman për azilkërkuesit shqiptarë po e “përkeqëson” një situatë tashmë të rrezikshme, ka paralajmëruar një deputet veteran konservator.

Sir Roger Gale dënoi retorikën e përdorur nga Sekretarja e Brendshme, e cila ka veçuar shpesh shqiptarët pasi numri i tyre që kanë kaluar Kanalin me varka të vogla është rritur ndjeshëm muajt e fundit.

Deklarata e Gale vjen pasi ambasadori shqiptar Mbretërinë e Bashkuar, Qirjako Qirko u tha deputetëve në parlamentin britanik se fëmijët shqiptarë po ngacmoheshin në shkollat ??e Mbretërisë së Bashkuar për shkak të një “fushate diskriminimi”.

Braverman u kritikua gjatë muajit të kaluar pas deklaratës së saj se shqiptarët “kanë pushtuar” Britaninë.

Ajo tha se Mbretëria e Bashkuar kishte parë një “rritje të numrit të të ardhurve shqiptarë” si dhe u shpreh dakord me deklaratën e një deputeti konservator i cili tha se vendi poi mbushej me “kriminelë shqiptarë”. Deklaratat e Braverman u kritikuan edhe nga kryeministri Edi Rama.

Sir Roger, i zonës elektorale e Thanet-it të Veriut, që mbulon edhe objektin e përpunimit të emigrantëve në Manston, u pyet nëse Sekretarja e Brendshme duhet ta zbusë gjuhën e saj.

Ai i tha Sky News: “Epo, nuk mendoj se ngacmimi është i pranueshëm nga askush në çdo vend dhe në çdo kohë.

Dhe nëse fëmijët shqiptarë ngacmohen në shkollë, atëherë kjo është shumë e padëshirueshme dhe e dënueshme.

Dhe kam frikë se disa nga gjuhët që janë përdorur nga Sekretarja e Brendshme dhe të tjerët po përkeqësojnë atë që tashmë është një situatë shumë e brishtë dhe e rrezikshme.

“Pra, a e dënoj? Po, sigurisht që po”.