BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Aktualitet

“Diçka nuk po funksionon në llogaritjet e presidentit rus”/ Kapiten Meçollari zbulon prapaskenat e bujshme të vdekjes së Navalny: Ja pse u vra para zgjedhjeve

“Diçka nuk po funksionon në llogaritjet e presidentit

Kapiten Artur Meçollari, ka thënë se Vladimir Putin e vrau liderin e opozitës ruse Alexey Navalny, para zgjedhjeve sepse ai ishte i vetmi opozitar.

I ftuar në emisionin “Real Story”, ai ka deklaruar se Putin do zgjidhet president, por shikon një tendencë që diçka nuk po funksionon në llogaritjet e Putin

Sipas Meçollarit, krijon një frikë të jashtëzakonshme të vrasësh liderin, ose drejtuesin opozitar, ndaj opozitarëve të tjerë.

“Putini mund ta vriste në cdo kohë, ishte në burg në një burg federal, dhe mund ta vriste edhe një ditë pasi të ishte zgjedhur president dhe pasoja apo dëmi që mund të shkaktonte për postin e tij të presidentit do ishte minimal. Pse duhet ta bëjë para zgjedhjeve? Pikërisht sepse ai është i vetmi opozitar. Natyrisht Putin do zgjidhet President, çështja është me sa vota do të zgjidhet. Dhe unë shoh një tendencë që diçka nuk po funksionon në llogaritjet e Putinit, dhe kjo është arsyeja që duhej eleminuar. E para, krijon frikë në popullsi. Krijon një frikë të jashtëzakonshme të vrasësh liderin, ose drejtuesin opozitar, ndaj opozitarëve të tjerë krijon një panik të jashtëzakonshëm. Sepse vret famën e tij, idealin e tij. Pse para zgjedhjeve, sepse ai mund ta bënte në çdo kohë. Sepse unë gjykoj që situata në Rusi nuk është e qetë për Putinin, pavarësisht kush është Navalny kemi edhe një periudhë 2-vjecare ruse që e ka lodhur popullin rus në një luftë që për shumë mund të jetë luftë patriotike, për shumë nuk është sidomos për pjesën europiane. Ndaj edhe një vrasje e tillë krijon terror, jep një mesazh ku të gjithë duhet të futen në rresht”, tha ai.