BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Aktualitet

"Disa prej të kërkuarve janë parë para dyqaneve Vodafone duke mbushur telefonat me roaming dhe janë zhdukur", Karamuço zbulon detajet: Një prej të kërkuarve është larguar me tuta e shapka

"Disa prej të kërkuarve janë parë para dyqaneve

"Krimi dhe politika - Maja e aisbergut" ishte tema në një emision televiziv.
Eksperti kriminalist Ervin Karamuço, që në fillim të emisionit u shpreh se operacioni i fundit i SPAK është dekonspiruar, përkundër deklaratave të policisë e cila i ka hedhur poshtë akuzat. "Mos të fshihemi prapa gishtit se. ...Vetë policia e ka pranuar se kanë ikur 13 veta nga Shqipëria" tha ai. "Edhe SPAKU e di" shtoi eksperti. "Disa prej të kërkuarve janë parë para dyqaneve Vodafone duke mbushur telefonat me roaming dhe janë zhdukur" tha zoti Karamuço. Sipas tij personat në kërkim në zonat e tyre kanë rojet dhe kamerat e tyre të kontrollit. "Një prej të kërkuarve është larguar me tuta e shapka nga shtëpia" tha ai. 
Sipas zotit Karamuço konkluzioni është se policia dekonspiron operacionet në mënyrë sistematike. Ai tha se në këtë çështje janë implikuar edhe politikanë të ndryshëm.