BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Aktualitet

Djali i tij do eliminonte prokuroren e SPAK, flet babai i Laert Haxhiut dhe ka një mesazh për Merita Selimin

Djali i tij do eliminonte prokuroren e SPAK, flet babai i Laert Haxhiut dhe ka

Gjatë një lidhjeje të drejtëpërdrejtë me “Top News”, babai i Laert Haxhiut, Qamil Haxhiu ka folur në lidhje me lajmin se ish-prokuroren e Lushnjës Merita Selimi, ishte në “shënjestër” të të birit për ta eleminuar. Emri i saj doli nga dëshmia e Ardian Tafanit, të penduarit të drejtësisë.

Ai tha se Tafani është një i droguar, dhe që nuk duhet besuar, ndërsa ish-prokurores i tha që të qëndrojë e qetë sepse nuk kanë asnjë problem me të.

“Ça mund të presësh nga një njeri i droguar?

Ish-prokurorja të mos ketë asnjë problem, ne nuk kemi asnjë problem me askënd. Ku bazohesh ti që ia merr për bazë Ardian Tafanit. Me Aldo Baren djali nuk ka asnjë problem, ai është atje ku është. Djali im është në burgjet greke, në dorë të tyre.

Laerti nuk do dorëzohet kurrë në drejtësinë shqiptare. Një drejtësie të tillë, që merret me deklaratat e një të droguari. Pse nuk hapin letrat? Pse nuk i hap dokumentet Policia, Prokuroria? Laerti nuk ka komunikuar kurrë me Tafanin, dhe as nuk e ka takuar kurrë”, u shpreh Qamil Haxhiu