BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Aktualitet

'Do ta vras burrin e motrës e do të bëj s*ks në prezencën tënde', si e kërcënonte 35-vjeçaren autori i krimit mizor

'Do ta vras burrin e motrës e do të bëj s*ks në

Krimi makabër në Prishtinë tronditi opinioni publik, por akoma dhe më tronditëse mesa duket janë dhe detajet që po dalin në pah lidhur me pasivitetin e treguar nga autoritet ndaj denoncimeve të vazhdueshme të 35-vjeçares, e cila shumë shpejtë do bëhej nënë, por u vra nga ish-burri abuzues, që vazhdon të jetën në arrati.

“Do ta vras burrin e motrës dhe do të bëj seks në prezencën tënde”, këto kanë qenë kërcënimet, fjalët e autorit të dyshuar, Sokol Halili, që viktima i kishte denoncuar në Polici në korrik të këtij viti, sipas dosjes hetimore të siguruar nga “Kallxo”.

Në dosjen e siguruar nga Kallxo.com, po përfshihen deklarata e 35-vjeçares Hamide Magashi e cila kishte dhënë në një hetues muaj më parë.

35-vjeçarja u vra mbrëmë me armë zjarri në oborrin e maternitetit, dhe Sokolo Halili, është i dyshuari kryesor, që është dhe në arrati.

E ndjera Magashi kishte raportuar se kishte pasur në vazhdimësi dhunë nga i dyshuari Sokol Halili. Ajo kishte thënë më parë se në çdo vizitë të cilën e kishte bërë te familja e saj, kishte qenë nën praninë e vjehrrës dhe vëzhgimin nga afër të bashkëshortit.

Përveç dhunës nga ish-bashkëshorti, Magashi kishte deklaruar edhe se çdo pagë të sajën ia dorëzonte bashkëshortit duke ia paguar kështu edhe gjobat në trafik. 35-vjeçarja kishte deklaruar se disa herë më radhë ishte kërcënuar me armë.